A VESZPRÉM UTÁN A SZEGED IS KIESETT A FÉRFI KÉZILABDA BL-BŐL

A Telekom Veszprém után a MOL-Pick Szeged is kiesett a férfi kézilabda Bajnokok Ligájából, mert ugyan 28-27-re legyőzte a német THW Kiel csapatát a negyeddöntőbe jutásért rendezett párharc vasárnapi, hazai visszavágóján, de összesítésben 56-50-re alulmaradt. A magyar csapat kezdett jobban, de a vendégek gyorsan magukra találtak és egyenlítettek. A szoros küzdelemben a szegediek a 23. percben tudtak ismét ellépni, ám a Kiel a szünet előtt – a meccs során először – átvette a vezetést (12-13).

A játék képe és az eredmény alakulása a második felvonásban sem változott, a 43. percben ismét három góllal jobban álltak a házigazdák (21-18), viszont a hajrában a győzelemért is alaposan meg kellett küzdeniük. Legutóbb 2012-ben fordult elő, hogy egyetlen magyar csapat sem volt a nyolc között a férfi BL-ben. (MTI)

FORRÁS/Fotó: Ujvári Sándor (MTI)

Cikket Írta: Kgergo 2018-04-09 17:15:45